Ochrona środowiska

Chroń środowisko razem z Greengo

W Greengo przykładamy ogromną wagę do ochrony środowiska. 

Głównym filarem naszej działalności jest ochrona środowiska do której dążymy poprzez odpowiedzialne rozwiązywanie problemu starych telefonów komórkowych w firmach oraz gospodarstwach domowych. Wierzymy, że duże zmiany w sposobie w jaki wpływamy na środowisko naturalne mogą zostać wprowadzone jeżeli zaczniemy zmiany od małych kroków. 

Ilość starych telefonów, które zostają wyrzucone stanowi realne zagrożenie dla środowiska naturalnego. 

Od czasu, gdy w 1973 opracowano pierwszy telefon komórkowy, minęło już dużo czasu. Telefony komórkowe ewoluowały, przeszły drogę od bycia nieporęcznym gadżetem zarezerwowanym jedynie dla najbogatszych stając się narzędziem komunikacyjnym niezbędnym do odnalezienia się w nowoczesnym społeczeństwie. Nie dziwi więc fakt, że obecnie na świecie istnieje już ponad 5 miliardów telefonów komórkowych. Trudno w to uwierzyć ale na świecie jest więcej telefonów komórkowych niż telewizorów. W samej tylko polsce mamy aktywnych niemal 60 milionów kart SIM, jest to przyrots o 3,23 mln względem roku ubiegłego (dane z początku 2012 roku). Warto nadmienić, że Polska zajmuje dopiero 26 miejsce w rankingu Państw w których znajduje się najwięcej telefonów komórkowych

Proces produkcji starych telefonów komórkowych jest etapem w życiu telefonu, który generuje największy wpływ na środowisko. Wydobycie surowców potrzebnych do budowy telefonu, proces produkcji oraz transport. Każdy z tych etapów odciska swoje piętno na środowisku. Rosnące zapotrzebowanie na telefony komórkowe w krajach rozwijających się jedynie nakręca tę spiralę. 

Jako zabiegani użytkownicy elektroniki, bardzo często zapominamy, że wiele starych telefonów komórkowych nadaje się do ponownego użycia. Pomimo tego, że telefony takie mają już swoje lata i wydają się być reliktami przeszłośći, wciaż mogą dobrze służyć.

Najważniejszy w tym wszystkim jest fakt, że w porównaniu do produkcji nowego telefonu komórkowego, recykling starego, nie wywiera prawie żadnego wpływu na środowisko. Nie ma tutaj mowy o produkcji ani wydobyciu surowców naturalnych.