Fundacje

Zostań partnerem Greengo.pl

Sprzedając stare telefony komórkowe możesz wesprzeć jedną z organizacji charytatywnych przedstawionych poniżej. Pieniądze za Twoje stare telefony komórkowe, mogą pomóc organizacjom w wykonywaniu ich zadań. Możesz przyczynić się do odnajdywania zaginionych osób, pomagać dzieciom, wspierać organizacje walczące o prawa zwierząt oraz inne.

Jeżeli sprzedajesz swój stary telefon w naszym serwisie to posiadasz możliwość wybrania organizacji na rzecz której chcesz przekazać środki. Przekazanie kwoty jak również  jej ewentualna wielkość zależy całkowicie od Ciebie. Wszystkie środki, które zdecydujesz się przekazać trafią na konto fundacji. Wierzymy, że w ten sposób możemy wnieść swój wkład w niesienie pomocy potrzebującym.

Bierzemy czynny udział w działaniach organizacji charytatywnych, pomagamy organizować zbiórki, a telefony pochodzące z nich rozliczamy na preferencyjnych warunkach. Jesteśmy solidnym partnerem, który rozumie potrzeby organizacji działających na rzecz innych.

Dodatkowe informacje dostępne są pod numerem 882 896 725 oraz pod adresem wspolpraca@greengo.pl Karmimy Psiaki  Akcja Karmimy Psiaki to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu zebranie posiłków dla bezdomnych zwierząt oraz pomoc w znalezieniu dla nich nowych domów.

Obecnie trwa II edycja akcji, podczas której wspieramy schroniska z całej Polski. Zebraliśmy już ponad 88 000 posiłków, a w akcji wzięło udział ponad 300 000 osób. Inicjatywę wsparło wiele znanych osób, między innymi: Ewa Bem, Joanna Krupa, Martyna Wojciechowska, Doda, czy zespół Myslowitz. I Ty włącz się do akcji!  

Dowiedz się więcej o Karmimy Psiaki... 

 

Fundacja Itaka

Fundacja Itaka – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych to jedyna w Polsce organizacja pozarządowa  zajmująca się poszukiwaniem zaginionych  dzieci i dorosłych, a także udziela kompleksowej pomocy psychologicznej i prawnej rodzinom tych osób. Co roku pomagamy ponad 1500 osobom.

Dowiedz się więcej o fundacji Itaka...

Fundacja Ariadna  

Fundacja Przyjaciół Dzieci Ariadna prowadzi działalność w zakresie:

1. Organizowania i niesienia pomocy w ratowaniu życia i zdrowia dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych.
2. Organizowania i niesienia pomocy osobom poszkodowanym przez różne wypadki losowe.
3. Uczestniczenia w wychowaniu dzieci i młodzieży.

Dowiedz się więcej o fundacji Ariadna...

Fundacja Przyjaciele Misją fundacji jest wspieranie dzieci i osób niepełnosprawnych oraz wykluczonych społecznie.Organizujemy pomoc doraźną w postaci odzieży, żywności, chemii gospodarczej itp. Jako nieliczni w kraju organizujemy remonty, adaptacje i przystosowania pomieszczeń na potrzeby osób niepełnosprawnych!

Dowiedz się więcej o fundacji Przyjaciele...
 Fundacja Siepomaga  

Fundacja Siepomaga każdego dnia otwiera Internet na działania charytatywne, szukając coraz to nowych pomysłów na pomaganie potrzebującym. Naszym celem jest stworzenie największej społeczności ludzi wrażliwych na pomoc bliźnim i zwierzętom, dla których pomaganie wpisane jest w codzienność ich życia. 

Dowiedz się więcej o fundacji Siepomaga...

 

Fundacja „Wygrajmy Zdrowie” im. prof. Grzegorza Madeja to organizacja pożytku publicznego (OPP), która powstała w 2004 roku. Zajmujemy się edukacją w zakresie profilaktyki onkologicznej, uświadamianiem konieczności wczesnego wykrywania nowotworów, organizujemy bezpłatne badania profilaktyczne na terenie całego kraju, udzielamy wsparcia psychologicznego i finansowego chorym na nowotwory oraz ich rodzinom, prowadzimy kampanie na rzecz powszechnej dostępności nowoczesnych leków i terapii w Polsce.

Dowiedz się więcej o fundacji Wygrajmy Zdrowie...

 

Fundacja Azylu pod Psim Aniołem jest organizacją pożytku publicznego, utrzymywaną z datków prywatnych osób z całego kraju. Ratujemy, leczymy, sterylizujemy i oddajemy do adopcji porzucone i skrzywdzone psy i koty, głównie z Warszawy i okolic, ale również z terenu całej Polski. Mamy także pod opieką 2 konie oraz sezonowo - gołębie, kawki, bociana, wiewiórkę, koszatniczki oraz fretki. Uczymy odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami domowymi. Promujemy przejrzysty, charytatywny model rozwiązywania problemu bezdomnych zwierząt, zgodny z Europejską Konwencją Ochrony Zwierząt Domowych. Działamy od 2002 roku. 

Dowiedz się więcej o fundacji Azylu pod Psim Aniołem...

 Salezjański Wolontariat Misyjny

Stowarzyszenie prowadzi działalność na rzecz misji w kraju i za granicą. Wolontariusze wyjeżdżając do krajów Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Europy Zachodniej realizują różnorodne projekty pedagogiczne, medyczne i budowlane, natomiast osoby działające w Polsce zajmują się zbieraniem funduszy na projekty pomocowe oraz starają się jak najszerszej liczbie osób przekazać rzetelną wiedzę na temat znaczenia misji w świecie.

Dowiedz się więcej o Stowarzyszeniu SWM Młodzi Światu...

 SM Zapewniamy specjalistyczną pomoc i opiekę chorym na stwardnienie rozsiane. 

Stowarzyszenie posiada dwa oddzialy terenowe w Tychach i Zgorzelcu. Od 14 lat prowadzimy własny Ośrodek rehabilitacyjno - terapeutyczny "Wichrowe Wzgórze". Codziennie z naszej pomocy korzysta 25-30 pacjentów.

Staramy się zapewnić naszym podopiecznym jak najlepszą opiekę. W ośrodku pracuje wysoko wykwalifikowana kadra.

Dowiedz się więcej o Stowarzyszeniu Chorych na SM...

 Poza Horyzonty

Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty pomaga ludziom, którzy często są pozostawieni sami sobie - ludziom po wypadkach. Zbiera pieniądze na protezy, które dają szanse na normalne życie. Jednak proteza to tylko narzędzie. Chcemy się z nimi dzielić naszymi pasjami i marzeniami.

 

Dowiedz się więcej o Fundacji Poza Horyzonty...

 L'ARCHE

L’ARCHE powstało w 1964 z inicjatywy Jeana Vanier. Fundacja L’ARCHE w Polsce to cztery wspólnoty, czyli domy pomocy, warsztaty pracy i ośrodki dzienne wspierające 82 osoby z niepełnosprawnością intelektualną. To także programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Wspólnoty L’ARCHE działają w 35 krajach świata. L’ARCHE jest miejscem rozwoju i przemiany wewnętrznej osób sprawnych i niepełnosprawnych;łączy rodzinną atmosferę z fachową opieką i profesjonalną pomocą oraz bazuje na zaufaniu Bogu i na wzajemnych relacjach.

Dowiedz się więcej o Fundacji L'ARCHE...

 


Fundacja “Chcę Żyć” została powołana 14 grudnia 2005 roku. Ideą Założycieli było to aby w życiu zrobić coś dobrego dla tych, którzy potrzebują pomocy, a szczególnie dla dzieci chorych na trudno uleczalne choroby. Ta myśl znajduje sie w haśle Fundacji "Zatrzymaj się i pomyśl po co żyjesz?".

Dowiedz się więcej o Fundacji Chcę Żyć...

   

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział we Wrocławiu to organizacja pozarządowa, posiadająca status OPP. Jest najstarszą organizacją walczącą o prawa zwierząt działającą od 1864 roku. TOZ Wrocław zajmuje się ratowaniem chorych, rannych i maltretowanych przez ludzi zwierząt. Rocznie przeprowadzamy kilkadziesiąt interwencji, co świadczy o skuteczności działania.  

Dowiedz się więcej o TOZ we Wrocławiu...

 Fundacja Dzieciom

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” obejmuje opieką ponad 21 000 chorych i niepełnosprawnych dzieci z całej Polski. Pozyskuje fundusze na ich leczenie i rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych.

Dowiedz się więcej o Fundacji Dzieciom...

   

Fundacja Rozwoju Rodziny „rodzicdziecko.pl” działa od 2009 roku na rzecz rodzin z dziećmi w wieku 0-6.

Fundacja prowadzi co tygodniowe spotkania dla rodziców z dziećmi, tworzymy w Gdańsku Osiedlowe Kluby Rodzica, organizuje warsztaty dla rodziców z cyklu  „Dylematy wychowania”, prowadzi  Klub Mamy i Taty, a także finalizuje remont i otwiera Centrum Rozwoju Rodziny w Gdańsku.

Dowiedz się więcej o Fundacji Rozwoju...

 

 Na Przekór

Organizacja pożytku publicznego, nieprowadzącą działalności gospodarczej, której celem jest wszechstronne wsparcie człowieka, niezależnie od jego wieku, stanu zdrowia, czy przynależności społecznej. Działania nasze koncentrują się na pomocy charytatywnej dla osób poszkodowanych przez los, dotkniętych chorobą, czy niepełnosprawnością, ale również na organizowaniu zajęć edukacyjnych, realizowaniu programów prozdrowotnych dla dzieci, młodzieży, oraz osób starszych oraz propagowaniu zdrowego stylu życia poprzez wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną, ruch fizyczny. 

Dowiedz się więcej o Funadacji Na Przekór...

 SON Wołów

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie zapewnia codzienną pomoc i opiekę 150 podopiecznym. Odpowidając  na ich potrzeby, problemy budujemy  "Niezwykłą krainę" Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczo - Wychowawczy. Wybuduj ją z nami!

Dowiedz sie więcej o Stowarzyszeniu Osób...

 

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” działa od 1997 roku, zrzesza osoby z różnymi rodzajami schorzeń i w różnym wieku ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. W naszej siedzibie posiadamy sale rehabilitacyjną z odpowiednim sprzętem, w której prowadzimy rehabilitację dzieci i młodzieży niepełnosprawnej pod kierunkiem wykwalifikowanego rehabilitanta.

 Dowiedz się więcej o Stowarzyszeniu Osób...

 JaTyMy

 

Fundacja JaTyMy powstała z inicjatywy mieszkańców Poznania, w tym środowiska lekarzy. Celem Fundacji jest przede wszystkim niesienie pomocy osobom dotkniętym trudnymi do wyleczenia schorzeniami, ze szczególnym uwzględnieniem chorób reumatycznych, a także aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych oraz organizowanie zabiegów rehabilitacyjnych.

 Dowiedz się więcej o Fundacji JaTyMy...